Коровинська громада
Сумська область, Роменський район

Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує

Дата: 15.02.2022 09:19
Кількість переглядів: 321

 

ТОРІК НА СУМЩИНІ ВИПЛАЧЕНО ПОНАД 200 МЛН ГРН СТРАХОВИХ ВИПЛАТ ПОТЕРПІЛИМ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ЇХ РОДИНАМ

За підсумками минулого року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області профінансувало 203,5 млн гривень страхових виплат. А це допомоги і компенсації, які Фонд виплачує потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членам їх родин.

Сьогодні під страховим захистом управління на Сумщині перебуває майже 5 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей. Фонд фінансує для них щомісячні страхові виплати, які компенсують втрачений через набуту стійку непрацездатність заробіток, виплачує одноразові допомоги, оплачує лікарняні, надає медико-соціальні послуги і опікується їх рідними у разі смерті потерпілих.

У структурі страхових виплат основна частина припадає на:

- щомісячні страхові виплати – 197,7 млн. грн, що становить 97,2 % витрат на страхові виплати;

- допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві – 2,7 млн. грн (1,3 %);

- одноразову допомогу – 3,1 млн. грн (1,5 %).

Станом на 01.01.2022 щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, отримувало 4,6 тисяч осіб, що порівняно з попереднім роком менше на 158 осіб. Водночас сума витрачених коштів у 2021 році на цей вид виплати склала 190,4 млн грн, що на 16,4 млн грн, або на 9,4 % більше порівняно з 2020 роком.

Середньомісячний розмір призначеної виплати склав 3470,10 грн, що на 382,95 грн, або 12,4 % більше, порівняно з попереднім роком.

 

Станом на 01.01.2022 щомісячні страхові виплати одержувала 241 особа, яка має на це право в разі втрати годувальника. Сума витрат на ці цілі за 2021 рік склала 7,3 млн грн, що на 1,2 млн грн, або 19,7% більше, порівняно з 2020 роком.

Середньомісячний розмір призначеної виплати склав 2569,19 грн, що на 495,08 грн (23,9 %) більше, порівняно з 2020 роком.

 

Протягом 2021 року одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому призначено 48 особам, що на 15 осіб, або 23,8 % менше, порівняно з 2020 роком.

Загальна сума витрат на ці виплати склала 746,3 тис грн, а середній розмір допомоги на одного потерпілого склав 15,5 тис. грн, що на 1,9 тис грн, або 14,0 % більше, ніж у 2020 році.

 

У 2021 році 7 сім’ям призначено одноразову допомогу в разі смерті потерпілого, що порівняно з 2020 роком на 1 сім’ю більше. Крім того, одноразова допомога була призначена 9 утриманцям, що на 7 осіб більше, порівняно з 2020 роком.

За 2021 рік сума видатків на виплату одноразової допомоги сім’ї склала 1,8 млн гривень. Сума одноразової допомоги утриманцям склала 0,5 млн гривень.

 

Крім потерпілих, які постійно перебувають на обліку, управління щомісяця проводить виплати 475 внутрішньо переміщеним особам, які переселилися з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, із них:

- з Донецької області – 270 особам;

- з Луганської області – 205 особам.

Чисельність таких потерпілих (членів їх сімей) становить 9,8 % від загальної кількості отримувачів щомісячних страхових виплат.

Сума виплачених коштів внутрішньо переміщеним особам за 2021 рік склала 27,0 млн. грн.

 

МЕХАНІЗМ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ ВІД ФОНДУ ЗА Е-ЛІКАРНЯНИМ

Понад 80 тисяч працівників Сумщини були на оплачуваному Фондом соціального страхування України лікарняному упродовж минулого року. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області профінансувало для них  134,5 тисячі листків непрацездатності, які роботодавці опрацювали, розрахували та подали  на оплату.

Загалом  в Україні впродовж минулого року на оплачуваному Фондом лікарняному перебувало понад 3 мільйони працівників. Для них ФССУ профінансував більше 5 мільйонів листків непрацездатності, які  роботодавці опрацювали, розрахували та подали до Фонду на оплату.

Як отримати допомогу від Фонду за електронним лікарняним?

? Фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється на підставі заяви-розрахунку, яку роботодавець оформляє та подає до Фонду за відповідним електронним лікарняним. Тому саме дата отримання Фондом заяви від роботодавця, а не дата створення е-лікарняного першочергово впливає на час отримання допомоги.

? Тож після того, як лікар створить вам медичний висновок про тимчасову непрацездатність (про це надійде повідомлення від E-health), і за ним автоматично сформується е-лікарняний, потрібно повідомити про це роботодавця будь-яким зручним обом способом – наприклад, телефоном.

? Свідченням того, що електронний лікарняний успішно сформувався, є його наявність в особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду. За потреби працівник може впевнитись у наявності е-лікарняного, авторизувавшись на вебпорталі за допомогою електронного підпису або BankId.

? Також про створення е-лікарняного повідомить Пенсійний фонд за допомогою SMS – у повідомленні буде вказано номер е-лікарняного і період його дії. Однак таке SMS надійде, лише якщо застрахована особа попередньо зареєструвалась на порталі та у налаштуваннях надала згоду на дистанційне інформування.

? Роботодавець (а також усі роботодавці за сумісництвом) будуть бачити ваш е-лікарняний в своїх кабінетах страхувальників з дня його відкриття, але почнуть призначення допомоги тільки після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності і сплину строку, у який лікарі можуть внести зміни.

? Коли е-лікарняний змінить свій статус на «готово до сплати», роботодавець розпочне процедуру призначення за ним допомоги – спочатку електронний документ передадуть на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства для прийняття рішення щодо надання матеріального забезпечення. Строк розгляду документів і прийняття такого рішення – 10 календарних днів з дати видачі е-лікарняного (датою видачі вважається восьмий день після дати закриття е-лікарняного, а для лікарняних по вагітності та пологах – восьмий день з дати відкриття).

? Далі бухгалтерія розрахує суму матеріального забезпечення, сформує за е-лікарняним заяву-розрахунок і передасть її до ФССУ на оплату. На цей етап відведено не більш ніж 5 робочих днів. Ми радимо подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (зверніть увагу, заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс на вебпорталі Пенсійного фонду, наразі він не має функціональної реалізації).

? Пам’ятаємо, що саме дата отримання Фондом заяви-розрахунку вплине на час фінансування допомоги. Тож працівникам варто не втрачати зв’язок зі своїм роботодавцем і цікавитись станом подання заяви.

? Після того, як заяву подано, слідкувати за оплатою лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

? Аби орієнтуватись у щоденній звітності Фонду потрібно знати точну дату, коли заяву-розрахунок за вашим лікарняним було прийнято на фінансування. Її можна уточнити безпосередньо в роботодавця, або у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Контакти у розрізі регіонів: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493 (необхідно назвати свій ідентифікаційний код).

? Інформація щодо стану фінансування оновлюється в телеграм-каналі за тегом #фінансування_оперативно. Після здійснення фінансування знадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів.

? Роботодавець виплатить допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду.

 

НОМЕР Е-ЛІКАРНЯНОГО СУМІСНИКА ПОТРІБНО ВНОСИТИ У ЗАЯВУ ДО ЗНАКУ КРАПКИ

Застраховані особи, які працевлаштовані у кількох роботодавців, мають право на отримання допомог за лікарняними від Фонду соціального страхування України за кожним місцем роботи.

Однак, якщо працівник є сумісником, оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за його електронним лікарняним має специфіку. Зокрема, внесення до заяви номеру е-лікарняного сумісника із врахуванням номеру його копії (крапка та цифра після неї) призведе до помилки – таку заяву буде автоматично відхилено.

Номер копії не є складовою частиною унікального номеру е-лікарняного – тож при формуванні заяви-розрахунку для працівників за сумісництвом необхідно вказувати номер їх лікарняного до знаку крапки.

Нагадаємо, особливістю е-лікарняних сумісників є те, що в роботодавців за сумісництвом відображається не е-лікарняний безпосередньо, а його цифрова копія. Вона відрізняється від оригінального документу порядковим номером копії, який додається до унікального номеру е-лікарняного після знаку крапки: ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х.1. Якщо в працівника декілька роботодавців за сумісництвом, цифра після крапки буде зростати за порядком (.2 і далі).

Зазначена цифра є технічною інформацією про те, що це копія електронного лікарняного, а застрахована особа працює в роботодавця за сумісництвом.

Детальніше про номер е-лікарняного та його складові: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/978473.

Слідкувати за станом фінансування декретних допомог можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund (для цього необхідно знати точну дату отримання Фондом заяви-розрахунку, поданої роботодавцем за відповідним лікарняним).

ЗМЕНШЕННЯ МІНІМАЛЬНОГО СТРОКУ ЛІКУВАННЯ COVID-19 ДО 5 ДНІВ НЕ ПОВ'ЯЗАНО ІЗ ОПЛАТОЮ ЛІКАРНЯНИХ

Мінімальна тривалість лікування пацієнтів із COVID-19, а також термін їх самоізоляції – це визначені галузевими стандартами охорони здоров’я та відповідними протоколами строки. Стандарти медичної допомоги змінюються, адаптуючись до нових даних про перебіг хвороби.

Тож саме медичні підстави є причиною скорочення терміну самоізоляції хворого на COVID-19 пацієнта та зменшення мінімального строку його лікування до 5 днів.

Фонд соціального страхування України продовжує фінансувати допомоги за лікарняними листками у повному обсязі.

Нагадаємо, фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також по вагітності та пологах здійснюється на підставі заяви-розрахунку, яку роботодавець оформляє та подає до Фонду соціального страхування України за відповідним електронним лікарняним. Тому саме дата отримання Фондом заяви від роботодавця, а не дата створення е-лікарняного першочергово впливає на час отримання допомоги.

Слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

НА СУМЩИНІ ПРОФІНАНСОВАНО ЩОМІСЯЧНІ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ЗА СІЧЕНЬ У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області 10 лютого здійснило фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за січень. Кошти перераховано вчасно та в повному обсязі для 4828 осіб. Виплати таких допомог здійснюються у наступному місяці за попередній.

З початку року для потерпілих внаслідок професійних захворювань або нещасних випадків на виробництві, зокрема у разі гострих профхвороб на COVID-19, а також членів їх родин на Сумщині було профінансовано 33,1 млн гривень щомісячних страхових виплат.

Загалом в Україні фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за січень Фонд завершив 14 лютого. Кошти перераховано вчасно та в повному обсязі для 195 тисяч осіб. Нинішнього року на ці цілі профінансовано 1,8 млрд гривень щомісячних страхових виплат.

Фонд соціального страхування України здійснює страхування на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. У кожному із зазначених випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.

Зокрема, щомісячна страхова виплата призначається потерпілому у разі часткової або повної втрати працездатності та компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до визначеного МСЕК ступеня непрацездатності. Також страхову виплату щомісяця отримують члени родин потерпілих у разі їх смерті.

У СІЧНІ НА СУМЩИНІ ПРИЙНЯТО НА ФІНАНСУВАННЯ МАЙЖЕ 18 ТИСЯЧ ДНІВ ДЕКРЕТНИХ

За підсумками першого місяця 2022 року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області прийняло на фінансування лікарняні листки, видані у зв’язку із вагітністю та пологами, тривалістю майже 18 тисяч днів. Загалом у січні  призначено 5,7 млн гривень декретних виплат за кошти Фонду для 162 працюючих жінок.

В цілому по Україні протягом січня Фонд прийняв на фінансування лікарняні листки, видані у зв’язку із вагітністю та пологами, тривалістю майже один мільйон днів. За цей період призначено 348,7 млн гривень декретних виплат за кошти Фонду для понад дев’яти тисяч працюючих жінок.

Дата фінансування декретної допомоги прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівнику як для паперових, так і для е-лікарняних. Слідкувати за станом надання матеріального забезпечення застраховані особи можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund.

Нагадаємо, ФССУ фінансує зазначену допомогу для всіх працюючих жінок за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах. У загальних випадках її тривалість складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Жінкам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності терміном 180 календарних днів.

Розмір виплат по вагітності та пологах не залежить від тривалості страхового стажу жінки та фінансуються ФССУ у розмірі 100% середньої заробітної плати застрахованої особи. Виключенням є застраховані особи, які в останній рік не знаходились у трудових відносинах і працевлаштувались менш ніж за півроку до виходу в декретну відпустку. Для них розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді.

УРЯД ЗАТВЕРДИВ БЮДЖЕТ ФССУ НА 2022 РІК З ВИДАТКАМИ В 37,5 МЛРД ГРН

Кабінет Міністрів України затвердив бюджет Фонду соціального страхування України на 2022 рік.

Видатки Фонду у поточному році планово сягнуть 37,52 мільярда гривень, з яких, зокрема:

? на матеріальне забезпечення (допомоги по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах і на поховання) та соціальні послуги – 22,82 млрд грн;

? на страхові витрати потерпілим на виробництві і членам їх родин – 12,22 млрд грн;

? на страхові витрати на медичну і соціальну допомогу – 0,59 млрд грн.

Дохідна частина бюджету з урахуванням залишку коштів на початок року визначена в розмірі 37,52 млрд гривень.

 

ДОПОМОГА ЗА ЛІКАРНЯНИМИ ЛИСТКАМИ НА СУМЩИНІ ЗА КОЖЕН ДЕНЬ ХВОРОБИ ПЕРЕВИЩИЛА 300 ГРН

 

За підсумками січня 2022 року середньоденний розмір допомоги від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області за лікарняними листками склав 344,9 грн – на 10 грн більше, ніж у тому ж місяці минулого року.

У розрізі відділень середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності коливається від 293,6 грн на Роменщині і до 369,0 грн у місті Суми.

Загалом в Україні у січні цього року середньоденний розмір допомоги від Фонду за листками непрацездатності склав 401 гривню, що на 28,2 грн більше, ніж у грудні минулого року.

У розрізі регіонів середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності коливається від 336,4 грн на Волині і до 473,5 грн у Києві.

Допомога по тимчасовій втраті працездатності фінансується Фондом соціального страхування України з метою компенсації застрахованим особам втраченого за час лікування або догляду за хворими дітьми. Її розмір залежить від середнього доходу працівника та тривалості його страхового стажу: від 50% середньої зарплати (стаж до 3 років) і до 100% (стаж – понад 8 років), а в разі самоізоляції – 50% доходу незалежно від тривалості стажу (однак у розмірі 100% доходу для медичних працівників).

Інформація щодо стану фінансування лікарняних щоденно оновлюється в телеграм-каналі https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_оперативно. Після проведення фінансування знадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів.

Детальніше про механізм отримання допомог за лікарняними: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/980579 

 

 


Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь