Коровинська громада
Сумська область, Роменський район

Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує

Дата: 24.12.2021 16:00
Кількість переглядів: 792

СЕРЕДНІЙ РОЗМІР ЛІКАРНЯНИХ І ДЕКРЕТНИХ НА СУМЩИНІ ЗРІС НА 12,8% ТА 20,8% ВІДПОВІДНО

За підсумками 11 місяців 2021 року середньоденний розмір допомог, які управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області фінансує за лікарняними листками, зріс на 12,8% для лікарняних у разі хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 чи догляду за хворими рідними, та на 20,8% для лікарняних по вагітності та пологах.

Середня сума допомоги від Фонду за кожен день непрацездатності склала 315,6 грн, а за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах – 293,7 грн.

Розмір виплат за лікарняними листками залежить від середньоденної заробітної плати працівника, а для лікарняних у разі хвороб, травм тощо – також і від тривалості страхового стажу.

У розрізі регіонів середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності коливається від 289,60 грн на Шосткинщині і до 371,90 грн у м. Суми. Сума допомоги за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах найнижча на Глухівщині – 241,08 грн, найвища у м. Суми – 327,21 гривні.

Нагадаємо, у зв’язку із пандемією потреба у видатках на лікарняні, декретні і страхові виплати не покривається надходженням від частки ЄСВ, з якої складається бюджет Фонду. Так, за підсумками листопада потреба у видатках перевищила надходження на понад 2,7 мільярда гривень.

Однак попри наявні затримки у фінансуванні матеріального забезпечення, усі види виплат надаються ФССУ у повному обсязі.

Крім того, рішенням Уряду було виділено фінансову допомогу у розмірі 1,75 млрд гривень, яка дозволить погасити більшу частину заборгованості із фінансування допомог по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах. Після надходження на рахунок Фонду, кошти будуть оперативно спрямовані на рахунки роботодавців для здійснення ними виплат допомог.

 

ФОНД СПРЯМУВАВ 1,75 МІЛЬЯРДА ГРН ФІНДОПОМОГИ НА ЛІКАРНЯНІ І ДЕКРЕТНІ ВИПЛАТИ

23 грудня Фонд соціального страхування України спрямував 1 мільярд 750 мільйонів гривень фінансової допомоги з державного бюджету на виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах і на поховання.

Виділені рішенням Уряду кошти дозволили профінансувати допомоги для понад 330 тисяч застрахованих осіб.

Загалом 23 грудня на фінансування матеріального забезпечення ФССУ було спрямовано майже 1,89 млрд гривень, з яких 1,75 млрд грн отримано з державного бюджету відповідно до постанови КМУ від 15.12.2021 № 1318.

Профінансовано заяви-розрахунки, прийняті від роботодавців з 9 листопада по 2 грудня включно.

Суми профінансованих Фондом допомог надійдуть на рахунки страхувальників (роботодавців) упродовж декількох днів, залежно від тривалості банківських операцій. Працівники можуть слідкувати за станом надходження коштів для виплати допомог на рахунки їх роботодавців онлайн у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників. У щоденній звітності в розрізі регіонів оновлюється інформація щодо профінансованої дати, в яку подано заяву-розрахунок.

Зазначимо, усі виплати за листками непрацездатності здійснюються ФССУ у повному обсязі. Водночас, у зв’язку із додатковим навантаженням, яке Фонд отримав через пандемію, наявні затримки в строках фінансування. Зокрема, за підсумками листопада потреба у видатках перевищила надходження на понад 2,7 мільярда гривень.

Докладніше: https://www.facebook.com/SocialFundUA/posts/4429785240483321 

 

Е-ЛІКАРНЯНІ З НЕЗНАЧНИМИ ПОМИЛКАМИ В ПІБ ПРИЙМАЮТЬСЯ ФОНДОМ ДО ОПЛАТИ

Трапляється, що ім’я в е-лікарняному несуттєво відрізняється від паспортних даних – пропущена буква у прізвищі, відсутній апостроф, Євгенівна замість Євгеніївна тощо. Це означає, що була допущена помилка при укладенні декларації із сімейним лікарем – дані з декларації вносяться до реєстру пацієнтів та використовуються при створенні медичних висновків, на підставі яких формуються е-лікарняні.

Сьогодні саме інформація з реєстру пацієнтів використовується для відображення на «лицьовому боці» електронного лікарняного – тобто тій його частині, яка відображається працівнику та роботодавцю в їх кабінетах на вебпорталі Пенсійного фонду.

Наразі фахівці вже працюють над тим, аби в е-лікарняному пріоритетно відображались ті дані застрахованої особи, які наявні в Державному реєстрі застрахованих осіб, а не реєстрі пацієнтів – це допоможе уникнути більшості помилок невідповідності ПІБ.

Однак доки таке оновлення напрацьовують, Фонд соціального страхування України приймає е-лікарняні до оплати попри наявні неточності, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог.

Водночас важливо, аби при оформленні заяви-розрахунку за такими лікарняними роботодавець вказав правильні ідентифікаційні дані свого працівника, зазначені в ДРЗО. Якщо помилка в ПІБ, наявна в е-лікарняному, буде продубльована також і в заяві-розрахунку, це призведе до невідповідностей в автоматизованому процесі верифікації.

Але найкраще – завчасно перевірити правильність написання свого ПІБ у декларації із сімейним лікарем та за потреби внести зміни. Адже якщо помилок в декларації буде багато, е-лікарняний не створиться – невідповідність ідентифікаційних даних є найчастішою причиною, чому для застрахованої особи може не бути сформовано лікарняний.

З’ясувати, коли оплатять е-лікарняний, можна онлайн – інформація про стан фінансування лікарняних і декретних допомог щоденно оновлюється у телеграм-каналі https://t.me/socialfund. Щоб зорієнтуватись у стані фінансування, потрібно знати точну дату подання роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним – саме від неї залежить дата виплати допомоги.

Е-ЛІКАРНЯНІ СУМІСНИКІВ З’ЯВЛЯТЬСЯ В КАБІНЕТАХ РОБОТОДАВЦІВ: ОСОБЛИВОСТІ ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВИ-РОЗРАХУНКУ

В особистих кабінетах роботодавців почали з’являтись електронні лікарняні їх працівників за сумісництвом, створені з 1 жовтня по 20 грудня. Через великий обсяг, відображення всіх е-лікарняних відбувається поступово і займе трохи часу, однак багато роботодавців уже можуть приступити до призначення за ними допомог від Фонду соціального страхування України.

Раніше електронні лікарняні, попри надходження за основним місцем роботи, в кабінетах роботодавців за сумісництвом не відображались. Це призводило до неможливості призначити матеріальне забезпечення поза основним місцем роботи, адже був відсутній електронний документ, який є для цього підставою.

Особливістю електронних лікарняних сумісників є те, що в роботодавців за сумісництвом відображається не е-лікарняний безпосередньо, а його цифрова копія. Вона відрізняється від оригінального документу порядковим номером копії, який додається до унікального номеру е-лікарняного.

Наприклад, е-лікарняний з унікальним номером ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х буде відображено так за основним місцем роботи і в особистому кабінеті застрахованої особи. Однак в кабінеті роботодавця за сумісництвом до нього через крапку буде додано порядковий номер копії: ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х.1. Якщо в працівника декілька роботодавців за сумісництвом, цифра після крапки буде зростати за порядком (.2 і далі).

Зазначена цифра є технічною інформацією про те, що це копія електронного лікарняного, а застрахована особа працює в роботодавця за сумісництвом.

Номер копії не є складовою частиною унікального номеру е-лікарняного – тож при формуванні заяви-розрахунку для працівників за сумісництвом необхідно вказувати номер їх лікарняного до знаку крапки.

Детальніше про номер е-лікарняного та його складові: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/978473 

Тож, якщо у вашому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду вже є е-лікарняні сумісників, ви можете розпочати призначення допомог по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах. Зверніть увагу, якщо ви вже призначили працівникам за сумісництвом допомоги за відповідні періоди непрацездатності (наприклад, на підставі паперового лікарняного), е-лікарняний брати до роботи не потрібно.

 

МАЙЖЕ 6 ТИСЯЧ ТРУДІВНИКІВ СУМЩИНИ ПРОЙШЛИ ОПЛАЧУВАНУ САМОІЗОЛЯЦІЮ ВІД COVID-19 ЗА СОЦСТРАХІВСЬКІ КОШТИ

Аби упередити поширення коронавірусної інфекції Фонд соціального страхування України компенсує усім застрахованим особам незалежно від місця роботи втрачений за час самоізоляції від COVID-19 заробіток. З початку пандемії вже майже 6 тисяч трудівників Сумщини перебували на оплачуваній за кошти Фонду самоізоляції після контакту з хворими.

Станом на сьогодні на фінансування прийнято лікарняні по ізоляції від COVID-19 на суму 5,5 мільйона гривень.

Зокрема, з 2020-го по 20 грудня 2021 року на самоізоляції знаходилось 187 медичних працівників, сума компенсацій за кошти Фонду склала для них понад 330 тисяч гривень.

Допомога фінансується ФССУ на підставі електронного лікарняного листка із причиною непрацездатності «10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2».

Сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку складає 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

Направлення на самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19.

 

ФОНД ПРОФІНАНСУВАВ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ МЕДИКУ, ЯКОМУ ВСТАНОВЛЕНА ІНВАЛІДНІСТЬ ВНАСЛІДОК ПРОФХВОРОБИ НА COVID-19

Сьогодні Фонд соціального страхування України профінансував одноразову страхову виплату у розмірі 794 тисячі 500 гривень для лікаря-терапевта з Сумської області, якому було встановлено ІІ групу інвалідності внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19.

Страхову виплату перераховано Фондом сьогодні, 20 грудня, за кошти державного бюджету відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Кошти надійдуть на рахунок медичного працівника упродовж декількох банківських днів.

Загалом станом на сьогодні ФССУ профінансував 51 одноразову страхову виплату за кошти державного бюджету для медичних працівників, яким встановлено інвалідність, що настала внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19.

Нагадаємо, розмір зазначеної одноразової допомоги залежить від встановленої групи інвалідності і складає:

• для осіб І групи інвалідності – 400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено групу інвалідності;

• ІІ групи інвалідності – 350-кратний розмір прожиткового мінімуму;

• ІІІ групи інвалідності – 300-кратний розмір прожиткового мінімуму.

ФОНД ПРОФІНАНСУВАВ ДЕРЖАВНІ ОДНОРАЗОВІ ДОПОМОГИ ДЛЯ 2 СІМЕЙ, ЧИЇ РІДНІ ПОМЕРЛИ ВІД ПРОФЗАХВОРЮВАННЯ НА COVID-19

Для родин двох медичних працівників, які померли внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України сьогодні профінансував одноразові страхові виплати за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 3,4 млн гривень.

Страхову виплату у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень профінансовано для родин сімейного акушера з Рівненської області та медичної сестри з Харківської області.

Допомоги перераховані Фондом сьогодні, 20 грудня. Кошти надійдуть на рахунки родин упродовж декількох банківських днів.

Висловлюємо співчуття близьким і рідним.

Загалом станом на сьогодні ФССУ профінансовано державні допомоги відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» для родин 187 медичних працівників.

Нагадаємо, розмір зазначеної одноразової допомоги становить 750 розмірів прожиткового мінімуму, який діє станом на 01 січня календарного року, у якому стався страховий випадок.

Після завершення розслідування випадку інфікування медичного працівника COVID-19, за наявності необхідних документів виплати допомог здійснюються ФССУ в оперативному режимі. Працівники Фонду знаходяться на зв’язку із усіма особами, що мають право на виплати, консультують та допомагають зібрати необхідні документи.

ФОНД ПРОФІНАНСУВАВ ДЕРЖАВНУ ОДНОРАЗОВУ ДОПОМОГУ СІМ'Ї МЕДИКА, ЯКИЙ ПОМЕР ВІД ПРОФЗАХВОРЮВАННЯ НА COVID-19

Для родини завідувача відділення закладу охорони здоров’я з Волинської області, який помер внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України сьогодні профінансував одноразову страхову виплату за рахунок коштів державного бюджету у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень.

Допомогу перераховано Фондом сьогодні, 17 грудня. Кошти надійдуть на рахунок родини упродовж декількох банківських днів.

Висловлюємо співчуття близьким і рідним.

Загалом станом на сьогодні ФССУ профінансовано державні допомоги відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» для родин 185 медичних працівників.

Нагадаємо, розмір зазначеної одноразової допомоги становить 750 розмірів прожиткового мінімуму, який діє станом на 01 січня календарного року, у якому стався страховий випадок.

Після завершення розслідування випадку інфікування медичного працівника COVID-19, за наявності необхідних документів виплати допомог здійснюються ФССУ в оперативному режимі. Працівники Фонду знаходяться на зв’язку із усіма особами, що мають право на виплати, консультують та допомагають зібрати необхідні документи.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь