A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коровинська громада
Сумська область, Роменський район

Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує

Дата: 08.12.2021 08:43
Кількість переглядів: 471

ГОСТРЕ ПРОФЕСІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ МЕДИКІВ НА COVID-19

 З початку пандемії управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області отримало 1080 повідомлень про клінічно підтверджені випадки захворювання медичних працівників на COVID-19, з них 20 випадків смертельні.

Розслідування завершено по 995 випадках, 126 з них визнано пов'язаними з виробництвом, у тому числі 4 – смертельні. Нагадаємо, зв'язок інфікування медика із виробництвом визначає комісія із розслідування, що створюється закладом охорони здоров'я (у випадку смерті, якщо його посада і місце роботи включені до переліків відповідно до постанови КМУ № 1 від 05.01.2021 (https://t.me/socialfund/837)), Держпраці (у випадку смерті, якщо посада та/або місце роботи не включені до переліків) та роботодавцем (у інших випадках), висновок комісії залежить від висновків епідрозслідування МОЗ і діагнозу профпатолога (https://t.me/socialfund/805).

Фахівці Фонду працюють із кожним з медичних працівників або членів їх родин, чиї випадки інфікування визнано пов'язаними з виробництвом, з метою допомогти зібрати необхідні документи, визначені порядком КМУ.

Члени родини одного  померлого від профзахворювання на COVID-19 працівника отримали від Фонду одноразову допомогу відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування у розмірі 219 тисяч 700 гривень.

Державні страхові виплати у розмірі 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень (1,5765 млн гривень, якщо страховий випадок настав до 01.12.2020 (https//t.me/socialfund/934) Фонд профінансував для родин 3 померлих від коронавірусної хвороби медичних працівників.

  Одноразову страхову виплату за кошти державного бюджету для одного медичного працівника, якому встановлено інвалідність третьої групи, що настала внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19, Фонд профінансував у розмірі 681 тисяча гривень.

  Управління прийняло на оплату лікарняні листки на суму 326,3 тисячі  гривень для компенсації втраченого заробітку медикам, які захворіли на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків.

  Фонд соціального страхування України здійснює усі страхові виплати для медичних працівників і членів їх родин в оперативному режимі  (https://t.me/socialfund/802)після належного оформлення відповідних документів, які є підставою для виплат.

Ізоляція від COVID-19

З початку пандемії 2384 особи перебували на оплачуваній за кошти Фонду самоізоляції під медичним наглядом або знаходились у спеціалізованих закладах охорони здоров’я в разі контакту з хворим на COVID-19 з метою упередження поширення коронавірусної хвороби.

  З них 184 особи – медичні працівники.

  Загалом управління прийняло на оплату відповідні лікарняні листки, видані у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, на суму 2,3 млн гривень.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ ПРАЦІ ТА ЇХ РОДИН

Відповідно до статутних завдань Фонду соціального страхування України  Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області спрямовує свої зусилля на реалізацію соціальної політики в Недригайлівській, Вільшанській, Коровинській, Липоводолинській, Синівській територіальних громадах і забезпечує людей праці державними соціальними гарантіями.

Сьогодні під опікою Недригайлівського відділення перебуває майже 5 тисяч застрахованих осіб, тобто працюючих, та членів їх сімей, потерпілих на виробництві внаслідок нещасних випадків та професійних захворювань. Для них у разі потреби за кошти Фонду передбачено майже 30 різних видів виплат та послуг.

Зокрема, це надання матеріального забезпечення у звязку з тимчасовою втратою працездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, вагітністю та пологами, на поховання  (крім поховання пенсіонерів і безробітних), а також лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. Ми також фінансуємо щомісячні страхові виплати і надаємо одноразову допомогу потерпілим на виробництві та членам їх сімей, забезпечуємо осіб у разі трудового каліцтва і професійного захворювання лікуванням у медичних та санаторно-курортних закладах, оплачуємо для них лікарські засоби та вироби медичного призначення, тощо.

Так, страхові виплати за рахунок коштів Фонду цього року одержує 105 потерпілих на виробництві та членів їх сімей. За 11 місяців на ці цілі Недригайлівське відділення спрямувало близько 4 млн грн, що значно більше, ніж за відповідний період попереднього року.

За січень-листопад 2021 року надано 2259 застрахованим особам матеріальне забезпечення на загальну суму більше 7 млн грн. На виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності управління профінансувало 5603,1 тис грн., 1386,7 тис грн спрямовано на соціальну підтримку у вигляді допомоги по вагітності та пологах.  На виплату допомоги на поховання надано 45,1 тис грн. 

Значних зусиль було докладено до надання медичних та соціальних послуг тим, хто цього потребує. Так, за 11 місяців поточного року ми надали медико-соціальну допомогу понад 30 потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на суму 397,0 тис грн. Зокрема, за кошти Фонду 8 осіб цієї категорії зміцнили своє здоровя в оздоровницях України, на що було спрямовано 151,8 тис грн. Завдяки старанням соцстрахівців 17 працюючих застрахованих осіб одержали реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах на загальну суму 252,8 тис грн.

Варто зауважити, що витрати на допомогу по тимчасовій непрацездатності порівняно з відповідним періодом 2020 року збільшились більш ніж на 700 тис грн. Поряд з цим значно зросла і загальна кількість днів тимчасової непрацездатності. Однією з основних причин зростання витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності є захворювання на гостру респіраторну хворобу СOVID-19, що супроводжується довготривалою тимчасовою непрацездатністю. 

Цього року ми провели велику інформаційно-розяснювальну роботу серед  роботодавців та працюючих щодо реалізації  цільової моделі формування та видачі електронних листків непрацездатності. З 1 жовтня в Україні е-лікарняні майже повністю замінили  паперові. На сьогодні заклади охорони здоров’я формують медичні висновки про тимчасову непрацездатність. На їх основі страхувальники звернулись до Недригайлівського відділення за фінансуванням для оплати більше 300 листків непрацездатності на загальну суму понад 1,8 млн гривень, частину з яких вже профінансовано.

Проте не обходиться і без проблемних питань. Цьогоріч в області спостерігаються затримки з виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам. Взнаки далися зменшення фінансової активності підприємств та значне зростання  виплат по тимчасовій непрацездатності. До речі, невтішна картина з затримкою виплати допомог спостерігається в цілому по Україні.

Та які б виклики не поставали перед соцстрахівцями, працівники Недригайлівського відділення фахово і наполегливо роблять все можливе для того, аби люди праці й їх родини відчували надійний захист від Фонду, своєчасно і в повному обсязі були забезпечені державними соціальними гарантіями.

                                                                               Людмила ГОНЧАРЕНКО,

                                                                        в.о. начальника Недригайлівського

                                                                        відділення  УВД ФССУ у Сумській

                                                                        області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь