Недригайлівський відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Роменського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області доводить до відома

Дата: 05.07.2021 09:32

Недригайлівський відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Роменського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області доводить до Вашого відома, що на території об’єднаної територіальної громади при проведенні планової диспансеризації великої рогатої худоби згідно експертиз Роменської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби встановлено тварин, які позитивно прореагували на захворювання лейкоз (список додається). Згідно Закону України «Про ветеринарну медицину» та «Інструкції з профілактики та оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу» від 11.01.2008 року № 12/14703 п. 4.4. Відповідно до вищеперерахованого:

- Заборонено випас хворих на лейкоз тварин разом із здоровими в загальному стаді.

- Забороняється використання молока без попереднього знезараження для громадського харчування, реалізація молока переробним підприємствам та реалізовувати його на ринках.

- Молоко від неблагополучних щодо лейкозу корів використовують після знезараження в межах свого господарства.