ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

Дата: 12.12.2019 08:54

Всім власникам Державних актів на право приватної власності на землю, в тому числі що видані до 2004 року та станом на 01.10.2019 р. не внесені до автоматизованої системи Державного земельного кадастру і не мають кадастрового номера, необхідно виконати комплекс робіт для внесення інформації про земельну ділянку до Державного земельного кадастру, так як:

Кадастровий номер є обов’язковим при укладанні угод про перехід права власності на земельні ділянки (спадщина, купівля-продаж та інше), заставиземельнихділянокабо прав на них (стаття 132, 133 Земельного кодексу України).

Для внесеннявідомостей про земельнуділянкудокадастру та присвоєння кадастрового номера, власникунеобхіднозробити три кроки:

• ЗамовитиТехнічнудокументаціюізземлеустроющодовстановлення (відновлення) меж земельноїділянки в натурі (на місцевості) у розробникадокументаціїізземлеустрою - будь-якоїземлевпорядноїорганізації;
  • Надатирозробленудокументацію до Центру надання адміністративнихпослуг дляДержавноїреєстраціїземельноїділянки;
  • Безкоштовноотримативитяг з Державного земельного кадастру про присвоєння кадастрового номера на земельнуділянку та внесеннявідомостейдо Державного земельного кадастру;
  • Зареєструвати право на земельнуділянку у Державному реєстріречових прав в Центрі надання адміністративнихпослуг

Внесеннявідомостей про земельнуділянку до Державного земельного кадастру є запорукоювільногорозпорядження земельною ділянкою та сплативідповідного земельного податку, а такождужедоречне в передденьвідкриття ринку земель.

Для отриманнябільшдетальноїінформації про земельніділянки рекомендуємо звернутатися до Органу місцевогосамоврядування за місцемрозташуванняземельноїділянки (до землевпорядника сільської ради)