Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!

Дата: 15.03.2019 14:24

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

З метою вшанування пам'яті Т. Шевченка, популяризації його творчості, розвитку дитячої та юнацької декламаторської  майстерності 14 березня у Коровинській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено свято-конкурс «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській», приурочене 205-й річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, участь у якому брали учні Коровинської ЗОШ та Томашівського НВК.

На святі звучали поезії Тараса Григоровича, уривки з його творів, вірші про великого Кобзаря.

Ведучими на святі були Молявін Артьом, Войтовець Ярослав, Нестеренко Анна та Хоменко Валерія.

Учні 5 класу  Ковалюк Максім, Касян Поліна, Ялова Дарія, Щітка Кіріл та учень 3 класу Гагун Максим інсценізували уривок із повісті С. Васильченка «У бур’янах» про дитинство Шевченка.

Ніжна лірична музика лунала на святі. Глядачі насолоджувалися співом учнів 4 та 11 класів. Винник Єлизавета (7 клас) та Шишка Анна (4 клас) співали пісні про Україну. А український танок у виконанні учнів 5,6 класів підбадьорював усіх та дарував позитивні емоції.

Учні 5-11 класів взяли участь у конкурсі читців-декламаторів, який оцінювали журі.

Актова зала була переповнена глядачами – учнями та вчителями. Затамувавши подих, усі доторкнулися серцем до величного слова поета та відчули насолоду від спілкування з невмирущим словом Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Слово Т. Шевченка лунало з вуст учнів І вікової категорії: Кубаха Ярослава (5 клас), Кравченко Зої (6 клас), Шкробот Поліни (6 клас), Воліка Максима (8 клас); ІІ вікової категорії: Котельницької Євгенії (9 клас), Корнієнко Тетяни (9 клас), Сеньки Каріни (9 клас), Горбащенка Олександра (9 клас), Войтовця Ярослава (10 клас), Хоменко Валерії (11 клас), Криштопи Світлани (11 клас), Кара Мелані (11 клас).

Читці намагалися передати всю палітру почуттів, які вклав поет у кожний рядок. Учні змогли розкрити неабиякий талант, перевтілюючись у героя поезії, вони передавали його душевні переживання, вкладаючи у свій виступ особисте бачення образів та метафор поетичного твору.
           Конкурс проводився не тільки для того, щоб вибрати кращих, але і щоб провести певний аналіз культурної освіти юного покоління, щоб визначити кожне дарування, щоб не втратити жодного із знайдених талантів.
Переможців визначено та нагороджено грамотами відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Коровинської сільської ради. Ними стали:

у І віковій категорії:

І місце - Волік Максим,

ІІ місце – Кравченко Зоя,

ІІІ місце – Шкробот Поліна.

У ІІ віковій категорії:

І місце – Хоменко Валерія,

ІІ місце – Сенька Каріна, Горбащенко Олександр,

ІІІ місце – Войтовець Олександр.

Актуальність Шевченкового слова, ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря».

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Т. Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь –  допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

у І віковій категорії:

І місце - Волік Максим,

ІІ місце – Кравченко Зоя,

ІІІ місце – Шкробот Поліна.

У ІІ віковій категорії:

І місце – Хоменко Валерія,

ІІ місце – Сенька Каріна, Горбащенко Олександр,

ІІІ місце – Войтовець Олександр.